Invervenční kardiologie

Jde o naši primární oblast specializace. Spolupracujeme s řadou významných výrobců. Jako výhradní distributor zastupujeme:

Stentys - vedoucí světový výrobce samoexpandibilních stentů do koronárních arterií a nově i periferních lézí BTK. K dispozici jsou jak nekryté verze, tak stenty kryté sirolimem. Od roku 2015 jde o stent se schválenou speciální úhradou nad úrovní DES.

Svelte Medical - „Stent on the wire“  od americké  společnosti Svelte Medical je původním projektem inženýrů od firmy Cordis, který se  osamostatnil do start-up firmy.

ArcRoyal - významný výrobce příslušenství k intervenční kardiologii

Conic Vascular ( pouze Slovensko) - Švýcarská firma specializující se na oblast PTCA a PTA balonů založená inženýry pracujícími původně pro Boston Scientific. Speciální balon s konickým tvarem Conic One je určen pro asymetrické léze.

Od roku 2012 ve spolupráci s FN Hradec Králové a firmou ELLA CS pracujeme na vývoji katetru pro termodiluční diagnostiku srdečních vad. Katetr InnTherm obdržel v lednu 2017 schválení pro klinické použití ( CE značka). Jde o vůbec první katetr vyvinutý v ČR, který bude umístěn na světový trh a bude určen ke zlepšení a zpřesnění diagnostiky struktrálních vad srdce.

  • V lednu 2017 jsme obdrželi CE značku na katetr Inntherm, který jsme vyvinuli ve spolupráci s FN Hradec Králové. Během let 2017 a 2018 plánujeme představení na významných mezinárodních kongresech jak v Evropě, tak v Asii a později i v USA.